Menu

Støt GIF hver gang du tanker

image
10. juni 2019 kl. 12:52

Du støtter vores klub med 5 øre for hver liter, du tanker med OK Benzinkortet – uanset hvor du tanker i Danmark. Første gang du har tanket 500 liter, får klubben desuden en ekstra bonus på 250 kr. Det koster dig ikke ekstra at støtte – OK betaler hele beløbet.

 

Få et OK Benzinkort på www.ok.dk/lokalsporten

 

Har du allerede et OK Benzinkort?

Har du et OK Benzinkort i forvejen, kan du nemt få det tilknyttet vores klub. Du skal bare ringe til OK på telefon 78 74 88 31 og oplyse vores klubnavn og dit kortnummer.

Tanker du via appen? Du vælger GIF under 'Mig' og dernæst 'Støt sporten', hvor du trykker på dit kort. Trykker du på 'Vælg forening' kan du søge efter Glamsbjerg Idrætsforening, vælg denne og tryk herefter på 'Gem sponsoraftale'.  Det er også muligt at støtte lokalsporten, når du betaler med MobilePay eller Dankort via appen. Du vælger, hvilken klub du vil støtte på samme måde som benzinkortet.  PS: Du kan tredoble støtten​, hvis du også har OK El og OK Mobil​.

Luk