Menu

Klubhuset

Klubhus
Assensvej 5, 5620 Glamsbjerg


Bestyrer
Frank Andersen
Tlf. 2987 3493
E-mail: frank@funwalkonwater.dk

Kommende kampe
November 2017
25.
lørdag
11.08
Glamsbjerg IF
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C født 2009 • Pulje 5
Bogense Hallerne (Hal 1)
Dalum IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
25.
lørdag
11.32
Glamsbjerg IF
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C født 2009 • Pulje 5
Bogense Hallerne (Hal 1)
Holluf Pile-Tornbjerg IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
25.
lørdag
11.56
Næsby BK
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C født 2009 • Pulje 5
Bogense Hallerne (Hal 1)
Glamsbjerg IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
25.
lørdag
12.12
BBB
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C født 2009 • Pulje 5
Bogense Hallerne (Hal 1)
Glamsbjerg IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
25.
lørdag
12.50
Glamsbjerg IF (1)
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 2
Ebberup Hallen (inde)
Morud IF
Ebberup Hallen (inde)
25.
lørdag
13.14
Assens FC
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 2
Ebberup Hallen (inde)
Glamsbjerg IF (1)
Ebberup Hallen (inde)
25.
lørdag
13.38
EGB
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 2
Ebberup Hallen (inde)
Glamsbjerg IF (1)
Ebberup Hallen (inde)
25.
lørdag
13.41
Glamsbjerg IF
Herrer
U15
Inde - U15 drenge B/C født 2003 • Pulje 1
Bogense Hallerne (Hal 2)
Assens FC (1)
Bogense Hallerne (Hal 2)
25.
lørdag
13.57
Glamsbjerg IF
Herrer
U15
Inde - U15 drenge B/C født 2003 • Pulje 1
Bogense Hallerne (Hal 2)
Morud IF
Bogense Hallerne (Hal 2)
25.
lørdag
14.02
Glamsbjerg IF (1)
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 2
Ebberup Hallen (inde)
Aarup BK
Ebberup Hallen (inde)
25.
lørdag
14.10
Hårby BK
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 3
Ebberup Hallen (inde)
Glamsbjerg IF (2)
Ebberup Hallen (inde)
25.
lørdag
14.13
SSV Højfyn
Herrer
U15
Inde - U15 drenge B/C født 2003 • Pulje 1
Bogense Hallerne (Hal 2)
Glamsbjerg IF
Bogense Hallerne (Hal 2)
25.
lørdag
14.26
Glamsbjerg IF (2)
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 3
Ebberup Hallen (inde)
Søhus Stige (2)
Ebberup Hallen (inde)
25.
lørdag
14.29
PDIF
Herrer
U15
Inde - U15 drenge B/C født 2003 • Pulje 1
Bogense Hallerne (Hal 2)
Glamsbjerg IF
Bogense Hallerne (Hal 2)
25.
lørdag
14.50
SSV Højfyn
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 3
Ebberup Hallen (inde)
Glamsbjerg IF (2)
Ebberup Hallen (inde)
25.
lørdag
15.06
Glamsbjerg IF (2)
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 3
Ebberup Hallen (inde)
Tommerup BK
Ebberup Hallen (inde)
25.
lørdag
15.50
Glamsbjerg IF
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C født 2006 • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 1)
Assens FC
Bogense Hallerne (Hal 1)
25.
lørdag
16.14
Højby S & G (1)
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C født 2006 • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 1)
Glamsbjerg IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
25.
lørdag
16.38
EGB
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C født 2006 • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 1)
Glamsbjerg IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
25.
lørdag
17.02
Glamsbjerg IF
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C født 2006 • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 1)
O K S
Bogense Hallerne (Hal 1)
26.
søndag
11.40
Hårby BK
Herrer
U11
Inde - U11 drenge C født 2007 • Pulje 4
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
Glamsbjerg IF
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
26.
søndag
12.08
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
Inde - U11 drenge C født 2007 • Pulje 4
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
Korup IF
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
26.
søndag
12.22
OB (2)
Herrer
U11
Inde - U11 drenge C født 2007 • Pulje 4
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
Glamsbjerg IF
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
26.
søndag
12.43
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
Inde - U11 drenge C født 2007 • Pulje 4
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
EGB (2)
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
26.
søndag
12.57
SSV Højfyn
Herrer
U11
Inde - U11 drenge C født 2007 • Pulje 4
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
Glamsbjerg IF
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
December 2017
2.
lørdag
10.26
SFF2015 (1)
Kvinder
U15
Inde - U15 pige B født 2003 • Pulje 1
Forum Faaborg
Glamsbjerg IF
Forum Faaborg
2.
lørdag
10.50
Bogense G & IF
Kvinder
U15
Inde - U15 pige B født 2003 • Pulje 1
Forum Faaborg
Glamsbjerg IF
Forum Faaborg
2.
lørdag
11.14
Glamsbjerg IF
Kvinder
U15
Inde - U15 pige B født 2003 • Pulje 1
Forum Faaborg
Dalum IF (2)
Forum Faaborg
2.
lørdag
11.20
Hårby BK
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2008 • Pulje 2
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
Glamsbjerg IF
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
2.
lørdag
11.34
Strib IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2008 • Pulje 2
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
Glamsbjerg IF
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
2.
lørdag
11.38
Glamsbjerg IF
Kvinder
U15
Inde - U15 pige B født 2003 • Pulje 1
Forum Faaborg
SSV Højfyn (2)
Forum Faaborg
2.
lørdag
11.56
SFF2015 (3)
Kvinder
U15
Inde - U15 pige B født 2003 • Pulje 1
Forum Faaborg
Glamsbjerg IF
Forum Faaborg
2.
lørdag
12.02
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2008 • Pulje 2
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
MG & BK
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
2.
lørdag
12.14
Glamsbjerg IF
Kvinder
U15
Inde - U15 pige B født 2003 • Pulje 1
Forum Faaborg
Team Odense Q
Forum Faaborg
2.
lørdag
12.16
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2008 • Pulje 2
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
Assens FC
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
2.
lørdag
12.30
Nr. Aaby IK
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2008 • Pulje 2
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
Glamsbjerg IF
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
2.
lørdag
12.37
Dalum IF (1)
Kvinder
U12
Inde - U12 pige A/B født 2006 • Pulje 1
Aarup Fritidscenter - Hal 1
Glamsbjerg IF
Aarup Fritidscenter - Hal 1
2.
lørdag
12.58
Hårby BK
Kvinder
U12
Inde - U12 pige A/B født 2006 • Pulje 1
Aarup Fritidscenter - Hal 1
Glamsbjerg IF
Aarup Fritidscenter - Hal 1
2.
lørdag
13.07
SSV Højfyn
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B født 2008 • Pulje 3
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
Glamsbjerg IF
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
2.
lørdag
13.19
Glamsbjerg IF
Kvinder
U12
Inde - U12 pige A/B født 2006 • Pulje 1
Aarup Fritidscenter - Hal 1
BBB
Aarup Fritidscenter - Hal 1
2.
lørdag
13.23
Strib IF (1)
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B født 2008 • Pulje 3
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
Glamsbjerg IF
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
2.
lørdag
13.33
Glamsbjerg IF
Kvinder
U12
Inde - U12 pige A/B født 2006 • Pulje 1
Aarup Fritidscenter - Hal 1
Aarup BK
Aarup Fritidscenter - Hal 1
2.
lørdag
13.55
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B født 2008 • Pulje 3
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
MG & BK
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
2.
lørdag
14.11
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B født 2008 • Pulje 3
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
Kauslunde IF
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
2.
lørdag
14.27
Hårby BK
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B født 2008 • Pulje 3
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
Glamsbjerg IF
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
3.
søndag
12.28
Dalum IF
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C født 2009 • Pulje 5
Bogense Hallerne (Hal 1)
Glamsbjerg IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
3.
søndag
12.33
KFUM.s BK
Herrer
U14
Inde - U14 drenge A født 2004 • Pulje 1
Bogense Hallerne (Hal 2)
Glamsbjerg IF
Bogense Hallerne (Hal 2)
3.
søndag
12.47
Glamsbjerg IF
Herrer
U14
Inde - U14 drenge A født 2004 • Pulje 1
Bogense Hallerne (Hal 2)
MG & BK (1)
Bogense Hallerne (Hal 2)
3.
søndag
12.52
Holluf Pile-Tornbjerg IF
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C født 2009 • Pulje 5
Bogense Hallerne (Hal 1)
Glamsbjerg IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
3.
søndag
12.54
Aarup BK
Herrer
U14
Inde - U14 drenge A født 2004 • Pulje 1
Bogense Hallerne (Hal 2)
Glamsbjerg IF
Bogense Hallerne (Hal 2)
3.
søndag
13.15
Glamsbjerg IF
Herrer
U14
Inde - U14 drenge A født 2004 • Pulje 1
Bogense Hallerne (Hal 2)
KFUM.s BK
Bogense Hallerne (Hal 2)
3.
søndag
13.16
Glamsbjerg IF
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C født 2009 • Pulje 5
Bogense Hallerne (Hal 1)
Næsby BK
Bogense Hallerne (Hal 1)
3.
søndag
13.29
MG & BK (1)
Herrer
U14
Inde - U14 drenge A født 2004 • Pulje 1
Bogense Hallerne (Hal 2)
Glamsbjerg IF
Bogense Hallerne (Hal 2)
3.
søndag
13.32
Glamsbjerg IF
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C født 2009 • Pulje 5
Bogense Hallerne (Hal 1)
BBB
Bogense Hallerne (Hal 1)
3.
søndag
13.36
Glamsbjerg IF
Herrer
U14
Inde - U14 drenge A født 2004 • Pulje 1
Bogense Hallerne (Hal 2)
Aarup BK
Bogense Hallerne (Hal 2)
9.
lørdag
10.14
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2008 • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 1)
Hårby BK
Bogense Hallerne (Hal 1)
9.
lørdag
10.28
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2008 • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 1)
Strib IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
9.
lørdag
10.56
MG & BK
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2008 • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 1)
Glamsbjerg IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
9.
lørdag
11.10
Assens FC
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2008 • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 1)
Glamsbjerg IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
9.
lørdag
11.20
Morud IF
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 2)
Glamsbjerg IF (1)
Bogense Hallerne (Hal 2)
9.
lørdag
11.24
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2008 • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 1)
Nr. Aaby IK
Bogense Hallerne (Hal 1)
9.
lørdag
11.44
Glamsbjerg IF (1)
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 2)
Assens FC
Bogense Hallerne (Hal 2)
9.
lørdag
12.01
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B født 2008 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 1)
SSV Højfyn
Bogense Hallerne (Hal 1)
9.
lørdag
12.08
Glamsbjerg IF (1)
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 2)
EGB
Bogense Hallerne (Hal 2)
9.
lørdag
12.17
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B født 2008 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 1)
Strib IF (1)
Bogense Hallerne (Hal 1)
9.
lørdag
12.32
Aarup BK
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 2)
Glamsbjerg IF (1)
Bogense Hallerne (Hal 2)
9.
lørdag
12.40
Glamsbjerg IF (2)
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 2)
Hårby BK
Bogense Hallerne (Hal 2)
9.
lørdag
12.49
MG & BK
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B født 2008 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 1)
Glamsbjerg IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
9.
lørdag
12.56
Søhus Stige (2)
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 2)
Glamsbjerg IF (2)
Bogense Hallerne (Hal 2)
9.
lørdag
13.05
Kauslunde IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B født 2008 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 1)
Glamsbjerg IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
9.
lørdag
13.20
Glamsbjerg IF (2)
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 2)
SSV Højfyn
Bogense Hallerne (Hal 2)
9.
lørdag
13.21
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B født 2008 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 1)
Hårby BK
Bogense Hallerne (Hal 1)
9.
lørdag
13.36
Tommerup BK
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 2)
Glamsbjerg IF (2)
Bogense Hallerne (Hal 2)
9.
lørdag
15.10
Assens FC
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C født 2006 • Pulje 2
Hårslev-Hallen
Glamsbjerg IF
Hårslev-Hallen
9.
lørdag
15.34
Glamsbjerg IF
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C født 2006 • Pulje 2
Hårslev-Hallen
Højby S & G (1)
Hårslev-Hallen
9.
lørdag
15.58
Glamsbjerg IF
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C født 2006 • Pulje 2
Hårslev-Hallen
EGB
Hårslev-Hallen
9.
lørdag
16.22
O K S
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C født 2006 • Pulje 2
Hårslev-Hallen
Glamsbjerg IF
Hårslev-Hallen
10.
søndag
10.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
Inde - U11 drenge C født 2007 • Pulje 4
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
Hårby BK
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
10.
søndag
10.28
Korup IF
Herrer
U11
Inde - U11 drenge C født 2007 • Pulje 4
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
Glamsbjerg IF
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
10.
søndag
10.42
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
Inde - U11 drenge C født 2007 • Pulje 4
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
OB (2)
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
10.
søndag
11.03
EGB (2)
Herrer
U11
Inde - U11 drenge C født 2007 • Pulje 4
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
Glamsbjerg IF
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
10.
søndag
11.17
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
Inde - U11 drenge C født 2007 • Pulje 4
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
SSV Højfyn
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
10.
søndag
13.11
Assens FC (1)
Herrer
U15
Inde - U15 drenge B/C født 2003 • Pulje 1
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
Glamsbjerg IF
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
10.
søndag
13.27
Morud IF
Herrer
U15
Inde - U15 drenge B/C født 2003 • Pulje 1
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
Glamsbjerg IF
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
10.
søndag
13.43
Glamsbjerg IF
Herrer
U15
Inde - U15 drenge B/C født 2003 • Pulje 1
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
SSV Højfyn
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
10.
søndag
13.59
Glamsbjerg IF
Herrer
U15
Inde - U15 drenge B/C født 2003 • Pulje 1
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
PDIF
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)

StillingHerre S1, 2017/2018 • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Glamsbjerg IF 15 10 3 2 33
2 Ø.B. 15 10 2 3 32
3 Fjordager IF 15 9 4 2 31
4 Bogense G & IF 14 10 1 3 31
5 Allesø GF 15 8 5 2 29
6 Tarup-Paarup IF 15 8 2 5 26
7 Aarup BK 14 8 1 5 25
8 B1913 15 8 0 7 24
9 Chang 15 8 0 7 24
10 KFUM.s BK 15 6 2 7 20
11 Ubberud IF 15 5 2 8 17
12 Bolbro G & IF 15 5 1 9 16
13 Hårslev 15 4 3 8 15
14 Strib IF 15 2 2 11 8
15 FC Avrasya 15 2 1 12 7
16 KRFK 15 1 1 13 4
Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt

Hovedsponsorer