Menu
Klubnyt 06. april kl. 14:20
Ungdomshold er alle startet udendørstræning
Klubnyt
Bryggeriet Vestfyn
Klubnyt
Træner til U 9 og 10 drenge
Klubnyt
Sæson 2015 -2016
Klubnyt
Tak for denne sæson

Team Glamsbjerg sponsor

Kommende kampe
August 2016
27.
lørdag
10.00
Ubberud IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 5M, efterår 2016 • Pulje 1
Ubberud Stadion
Glamsbjerg IF
Ubberud Stadion
27.
lørdag
10.00
Aarup BK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Hårby Stadion
Glamsbjerg IF
Hårby Stadion
27.
lørdag
10.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Assens Stadion
OKS
Assens Stadion
27.
lørdag
10.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Hårby Stadion
Hårby BK
Hårby Stadion
27.
lørdag
10.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Båring GF.s anlæg
Gelsted G & IF
Båring GF.s anlæg
27.
lørdag
10.45
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 5M, efterår 2016 • Pulje 1
Ubberud Stadion
ØB
Ubberud Stadion
27.
lørdag
11.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Båring GF.s anlæg
Nr. Aaby IK
Båring GF.s anlæg
27.
lørdag
11.00
Tommerup BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Assens Stadion
Glamsbjerg IF
Assens Stadion
27.
lørdag
11.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 5M, efterår 2016 • Pulje 1
Ubberud Stadion
Tommerup BK
Ubberud Stadion
27.
lørdag
11.30
Assens FC
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Hårby Stadion
Glamsbjerg IF
Hårby Stadion
27.
lørdag
11.30
Assens FC
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Assens Stadion
Glamsbjerg IF
Assens Stadion
27.
lørdag
12.00
Strib IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Båring GF.s anlæg
Glamsbjerg IF
Båring GF.s anlæg
27.
lørdag
12.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Assens Stadion
SSV Højfyn
Assens Stadion
27.
lørdag
12.30
Båring GF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Båring GF.s anlæg
Glamsbjerg IF
Båring GF.s anlæg
27.
lørdag
13.30
Glamsbjerg IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 6
Glamsbjerg Stadion
B1913 (2)
Glamsbjerg Stadion
28.
søndag
10.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U14
U14 drenge B (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Haarby/Flemløse/Ebberup
Glamsbjerg Stadion
28.
søndag
10.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Tommerup Stadion
OB (1)
Tommerup Stadion
28.
søndag
10.30
Tommerup BK
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Tommerup Stadion
Glamsbjerg IF
Tommerup Stadion
28.
søndag
11.00
Brenderup IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Tommerup Stadion
Glamsbjerg IF
Tommerup Stadion
28.
søndag
12.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Tommerup Stadion
Aarup BK
Tommerup Stadion
28.
søndag
12.00
Bogense G & IF
NR. 7
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 8M A/B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Bogense Stadion
Bane 4 - 8 mands
Glamsbjerg IF
NR. 1
Bogense Stadion
Bane 4 - 8 mands
28.
søndag
13.30
Glamsbjerg IF
NR. 1
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 8M A/B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Bogense Stadion
Bane 4 - 8 mands
Tarup/Paarup IF
NR. 2
Bogense Stadion
Bane 4 - 8 mands
28.
søndag
14.00
Glamsbjerg IF
NR. 1
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 8M A/B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Bogense Stadion
Bane 5 - 8 mands
Strib IF
NR. 3
Bogense Stadion
Bane 5 - 8 mands
29.
mandag
18.00
SUB Ullerslev
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 1
Ullerslev Stadion
Glamsbjerg IF
Ullerslev Stadion
29.
mandag
18.45
Glamsbjerg IF
Herrer
Veteran
Veteran 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Kildemosens BK
Glamsbjerg Stadion
30.
tirsdag
18.45
Dalum IF
Kvinder
U14
U14 pige A (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Dalum Stadion
Glamsbjerg IF
Dalum Stadion
30.
tirsdag
19.00
Ore/Bogense
Kvinder
Senior
Kvinde 7M C - efterår 2016 • Pulje 3
Ore, bagved Nordfyns Ungdomscenter
Glamsbjerg IF
Ore, bagved Nordfyns Ungdomscenter
31.
onsdag
18.15
Glamsbjerg IF
Herrer
U17
U17 drenge A (født 2000) - Efterår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Ringe BK
Glamsbjerg Stadion
31.
onsdag
19.00
Glamsbjerg IF
Kvinder
U16
U16 pige 8M (2001) - Efterår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
KR 70
Glamsbjerg Stadion
September 2016
1.
torsdag
18.00
SSV Højfyn/Aarup
Kvinder
U16
U16 pige 8M (2001) - Efterår 2016 • Pulje 1
Skallebølle Sportsplads
Glamsbjerg IF
Skallebølle Sportsplads
2.
fredag
18.30
Glamsbjerg IF
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2016 • Pulje 5
Glamsbjerg Stadion
B1913
Glamsbjerg Stadion
3.
lørdag
10.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
MG & BK.s anlæg
MG & BK
MG & BK.s anlæg
3.
lørdag
10.00
Brylle BK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Strib fritids- & aktivitetscenter
Glamsbjerg IF
Strib fritids- & aktivitetscenter
3.
lørdag
10.00
Dalby IF
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Glamsbjerg Stadion
Glamsbjerg IF
Glamsbjerg Stadion
3.
lørdag
10.30
Brenderup IF (1)
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
MG & BK.s anlæg
Glamsbjerg IF
MG & BK.s anlæg
3.
lørdag
10.30
Flemløse BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Glamsbjerg Stadion
Glamsbjerg IF
Glamsbjerg Stadion
3.
lørdag
11.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Strib fritids- & aktivitetscenter
Fjelsted/Harndrup IF
Strib fritids- & aktivitetscenter
3.
lørdag
11.30
Otterup B & IK
Herrer
U14
U14 drenge B (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Otterup Stadion
Glamsbjerg IF
Otterup Stadion
3.
lørdag
11.30
Brenderup IF (2)
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
MG & BK.s anlæg
Glamsbjerg IF
MG & BK.s anlæg
3.
lørdag
11.30
Kauslunde IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Strib fritids- & aktivitetscenter
Glamsbjerg IF
Strib fritids- & aktivitetscenter
3.
lørdag
11.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Glamsbjerg Stadion
Assens FC
Glamsbjerg Stadion
3.
lørdag
12.00
Hårby BK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Strib fritids- & aktivitetscenter
Glamsbjerg IF
Strib fritids- & aktivitetscenter
3.
lørdag
12.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Sanderum BK
Glamsbjerg Stadion
3.
lørdag
12.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Glamsbjerg Stadion
SSV Højfyn
Glamsbjerg Stadion
3.
lørdag
14.00
Glamsbjerg IF
Kvinder
U14
U14 pige A (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Bogense/Skovby
Glamsbjerg Stadion
3.
lørdag
15.00
Munkebo BK
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
Munkebo Hallen
Glamsbjerg IF
Munkebo Hallen
3.
lørdag
15.00
SSV Højfyn (2)
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 6
Vissenbjerg Stadion
Glamsbjerg IF
Vissenbjerg Stadion
4.
søndag
10.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
ALPI Arena Næsby
Tarup/Paarup IF
ALPI Arena Næsby
4.
søndag
10.00
SSV Højfyn
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 5M, efterår 2016 • Pulje 1
Ø.B.s Anlæg
Glamsbjerg IF
Ø.B.s Anlæg
4.
søndag
10.00
Ubberud IF
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 8M A/B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Glamsbjerg IF
Glamsbjerg Stadion
4.
søndag
10.30
Næsby/Allesø
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
ALPI Arena Næsby
Glamsbjerg IF
ALPI Arena Næsby
4.
søndag
10.45
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 5M, efterår 2016 • Pulje 1
Ø.B.s Anlæg
ØB
Ø.B.s Anlæg
4.
søndag
11.00
Tommerup BK
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
ALPI Arena Næsby
Glamsbjerg IF
ALPI Arena Næsby
4.
søndag
11.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 5M, efterår 2016 • Pulje 1
Ø.B.s Anlæg
Tommerup BK
Ø.B.s Anlæg
4.
søndag
11.30
Glamsbjerg IF
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 8M A/B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Dalum IF
Glamsbjerg Stadion
4.
søndag
12.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
ALPI Arena Næsby
OB (1)
ALPI Arena Næsby
5.
mandag
18.30
Aarup BK
Herrer
Veteran
Veteran 2016 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Glamsbjerg IF
Scankab Arena i Aarup
6.
tirsdag
00.00
Glamsbjerg IF
Kvinder
Senior
Kvinde 7M C - efterår 2016 • Pulje 3
Glamsbjerg Stadion
KFUM.s BK
Glamsbjerg Stadion
7.
onsdag
18.00
Søhus Stige
Kvinder
U14
U14 pige A (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Rema 1000 Arena Søhus
Glamsbjerg IF
Rema 1000 Arena Søhus
7.
onsdag
18.30
Tved BK
Herrer
Supermasters
Supermasters - 2016 • Pulje 1
Tved Stadion
Glamsbjerg IF
Tved Stadion
10.
lørdag
13.30
Skovby GF
Kvinder
Senior
Kvinde 7M C - efterår 2016 • Pulje 3
Skovby Stadion
Glamsbjerg IF
Skovby Stadion
10.
lørdag
15.00
Glamsbjerg IF
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Krarup/Espe Fodbold
Glamsbjerg Stadion
10.
lørdag
15.30
Flemløse/Haarby (1)
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2016 • Pulje 5
Flemløse Stadion
Glamsbjerg IF
Flemløse Stadion
11.
søndag
10.00
Otterup B & IK
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 1
Otterup Stadion
Glamsbjerg IF
Otterup Stadion
11.
søndag
11.00
Glamsbjerg IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 6
Glamsbjerg Stadion
Søhus Stige
Glamsbjerg Stadion
11.
søndag
13.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U17
U17 drenge A (født 2000) - Efterår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Korup/Ubberud
Glamsbjerg Stadion
11.
søndag
13.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U14
U14 drenge B (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
SSV Højfyn
Glamsbjerg Stadion
12.
mandag
18.30
Glamsbjerg IF
Herrer
Veteran
Veteran 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Tarup/Paarup IF
Glamsbjerg Stadion
13.
tirsdag
17.45
Glamsbjerg IF
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Næsby BK
Glamsbjerg Stadion
13.
tirsdag
18.30
Næsby BK
Kvinder
U14
U14 pige A (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
ALPI Arena Næsby
Glamsbjerg IF
ALPI Arena Næsby
14.
onsdag
18.15
Glamsbjerg IF
Herrer
Supermasters
Supermasters - 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Skårup IF
Glamsbjerg Stadion
14.
onsdag
18.45
Glamsbjerg IF
Kvinder
U16
U16 pige 8M (2001) - Efterår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Vindinge BK
Glamsbjerg Stadion
17.
lørdag
10.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Gelsted Stadion
Hårby BK
Gelsted Stadion
17.
lørdag
10.00
Sanderum BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Flemløse Stadion
Glamsbjerg IF
Flemløse Stadion
17.
lørdag
10.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Assens Stadion
Morud IF
Assens Stadion
17.
lørdag
10.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Gelsted Stadion
Kauslunde IF
Gelsted Stadion
17.
lørdag
11.00
Brenderup IF (2)
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Assens Stadion
Glamsbjerg IF
Assens Stadion
17.
lørdag
11.00
Dalby IF
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Flemløse Stadion
Glamsbjerg IF
Flemløse Stadion
17.
lørdag
11.30
Årslev BK (3)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Gelsted Stadion
Glamsbjerg IF
Gelsted Stadion
17.
lørdag
11.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Flemløse Stadion
Flemløse BK
Flemløse Stadion
17.
lørdag
12.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Assens Stadion
Assens FC
Assens Stadion
17.
lørdag
12.00
Nr. Aaby IK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Flemløse Stadion
Glamsbjerg IF
Flemløse Stadion
17.
lørdag
12.30
Brenderup IF (1)
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Assens Stadion
Glamsbjerg IF
Assens Stadion
17.
lørdag
12.30
Gelsted G & IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Gelsted Stadion
Glamsbjerg IF
Gelsted Stadion
17.
lørdag
15.00
Glamsbjerg IF
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2016 • Pulje 5
Glamsbjerg Stadion
OKS (1)
Glamsbjerg Stadion
17.
lørdag
15.30
Nyborg G & IF
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
Glamsbjerg IF
Idrætscenter Nyborg
18.
søndag
00.00
Glamsbjerg IF
Kvinder
Senior
Kvinde 7M C - efterår 2016 • Pulje 3
Glamsbjerg Stadion
Marienlyst
Glamsbjerg Stadion
18.
søndag
10.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Tarup/Paarup IF
Scankab Arena i Aarup
18.
søndag
10.00
Verninge IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 5M, efterår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Glamsbjerg IF
Glamsbjerg Stadion
18.
søndag
10.30
Næsby/Allesø
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Glamsbjerg IF
Scankab Arena i Aarup
18.
søndag
10.30
Højby S & G
Kvinder
U16
U16 pige 8M (2001) - Efterår 2016 • Pulje 1
Højby Skole
Glamsbjerg IF
Højby Skole
18.
søndag
10.45
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 5M, efterår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
ØB
Glamsbjerg Stadion
18.
søndag
11.00
Skjoldsparken IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 6
PRODUKTEN PARK
Glamsbjerg IF
PRODUKTEN PARK
18.
søndag
11.00
Glamsbjerg IF
Kvinder
U14
U14 pige A (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
SFF2015
Glamsbjerg Stadion
18.
søndag
11.00
KRFK
Herrer
U14
U14 drenge B (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Krogsbølle Stadion
Glamsbjerg IF
Krogsbølle Stadion
18.
søndag
11.00
Brenderup IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Glamsbjerg IF
Scankab Arena i Aarup
18.
søndag
11.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 5M, efterår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Strib IF
Glamsbjerg Stadion
18.
søndag
12.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Aarup BK
Scankab Arena i Aarup
18.
søndag
13.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Næsby BK
Glamsbjerg Stadion
19.
mandag
17.00
Marienlyst
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 8M A/B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Glamsbjerg IF
Scankab Arena i Aarup
19.
mandag
18.15
Nyborg G & IF
Herrer
Veteran
Veteran 2016 • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
Glamsbjerg IF
Idrætscenter Nyborg
19.
mandag
18.30
Glamsbjerg IF
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 8M A/B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Aarup BK
Scankab Arena i Aarup
21.
onsdag
18.45
Chang (1)
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2016 • Pulje 5
Chang Arena
Glamsbjerg IF
Chang Arena
22.
torsdag
18.00
Kværndrup BK
Herrer
Supermasters
Supermasters - 2016 • Pulje 1
Kværndrup Stadion
Glamsbjerg IF
Kværndrup Stadion
24.
lørdag
11.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U14
U14 drenge B (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Tarup/Paarup IF
Glamsbjerg Stadion
24.
lørdag
15.00
MG & BK
Herrer
U17
U17 drenge A (født 2000) - Efterår 2016 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
Glamsbjerg IF
MG & BK.s anlæg
24.
lørdag
15.30
Glamsbjerg IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 6
Glamsbjerg Stadion
Chang (1)
Glamsbjerg Stadion

StillingAlbaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Munkebo BK 5 3 1 1 10
2 B 1909 3 3 0 0 9
3 Årslev BK 4 3 0 1 9
4 OB 4 3 0 1 9
5 Marstal IF 4 2 1 1 7
6 Nyborg G & IF 4 2 1 1 7
7 Næsby BK 4 2 0 2 6
8 Krarup/Espe Fodbold 4 2 0 2 6
9 Langeskov IF 3 2 0 1 6
10 OKS 4 1 2 1 5
11 KRFK 3 1 1 1 4
12 Otterup B & IK 4 1 1 2 4
13 Morud IF 3 0 2 1 2
14 Glamsbjerg IF 4 0 1 3 1
15 Ubberud IF 4 0 0 4 0
16 Aarup BK 3 0 0 3 0
Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt