Menu
Klubnyt 06. april kl. 14:20
Ungdomshold er alle startet udendørstræning
Klubnyt
Bryggeriet Vestfyn
Klubnyt
Træner til U 9 og 10 drenge
Klubnyt
Sæson 2015 -2016
Klubnyt
Tak for denne sæson

Team Glamsbjerg sponsor

Kommende kampe
August 2016
8.
mandag
18.45
AC Odense
Herrer
Veteran
Veteran 2016 • Pulje 1
OKSON-Park
Glamsbjerg IF
OKSON-Park
10.
onsdag
18.45
Glamsbjerg IF
Herrer
Supermasters
Supermasters - 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Strib IF
Glamsbjerg Stadion
12.
fredag
18.45
Glamsbjerg IF
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
OB
Glamsbjerg Stadion
12.
fredag
18.45
Tarup/Paarup IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 6
Home Tarup Park
Glamsbjerg IF
Home Tarup Park
13.
lørdag
15.00
Glamsbjerg IF
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2016 • Pulje 5
Glamsbjerg Stadion
FC Campus
Glamsbjerg Stadion
15.
mandag
18.45
Glamsbjerg IF
Herrer
Veteran
Veteran 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Dalum IF
Glamsbjerg Stadion
16.
tirsdag
18.45
Årslev BK
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
Netplan Arena
Glamsbjerg IF
Netplan Arena
17.
onsdag
18.45
Kildemosens BK
Herrer
Veteran
Veteran 2016 • Pulje 1
Kildemosens anlæg
Glamsbjerg IF
Kildemosens anlæg
17.
onsdag
18.45
B.1913
Herrer
Supermasters
Supermasters - 2016 • Pulje 1
Campus Road
Glamsbjerg IF
Campus Road
19.
fredag
18.45
Glamsbjerg IF
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2016 • Pulje 5
Glamsbjerg Stadion
ØB (1)
Glamsbjerg Stadion
20.
lørdag
10.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Brylle Fritidscenter
MG & BK
Brylle Fritidscenter
20.
lørdag
10.30
MG & BK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Glamsbjerg Stadion
Glamsbjerg IF
Glamsbjerg Stadion
20.
lørdag
10.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Brylle Fritidscenter
Brylle BK
Brylle Fritidscenter
20.
lørdag
11.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Glamsbjerg Stadion
Aarup BK
Glamsbjerg Stadion
20.
lørdag
11.30
Tarup/Paarup IF
Herrer
U14
U14 drenge B (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Home Tarup Park
Glamsbjerg IF
Home Tarup Park
20.
lørdag
11.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Glamsbjerg Stadion
Tommerup BK
Glamsbjerg Stadion
20.
lørdag
11.30
Assens FC
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Brylle Fritidscenter
Glamsbjerg IF
Brylle Fritidscenter
20.
lørdag
12.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Glamsbjerg Stadion
SSV Højfyn
Glamsbjerg Stadion
20.
lørdag
12.30
Nr. Aaby IK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Brylle Fritidscenter
Glamsbjerg IF
Brylle Fritidscenter
20.
lørdag
13.40
Glamsbjerg IF
Herrer
U17
U17 drenge A (født 2000) - Efterår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Nyborg G & IF
Glamsbjerg Stadion
20.
lørdag
15.30
Glamsbjerg IF
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Morud IF
Glamsbjerg Stadion
21.
søndag
00.00
Søndersø BK
Kvinder
U14
U14 pige A (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Søndersø Stadion
Glamsbjerg IF
Søndersø Stadion
21.
søndag
00.00
Otterup B & IK
Kvinder
U16
U16 pige 8M (2001) - Efterår 2016 • Pulje 1
Otterup Stadion
Glamsbjerg IF
Otterup Stadion
21.
søndag
10.00
Morud IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
VVS FYN ARENA – Morud
Glamsbjerg IF
VVS FYN ARENA – Morud
21.
søndag
10.00
MG & BK
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 5M, efterår 2016 • Pulje 1
Skallebølle Sportsplads
Glamsbjerg IF
Skallebølle Sportsplads
21.
søndag
10.00
Ubberud IF
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 8M A/B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Marienlystcentret
Glamsbjerg IF
Marienlystcentret
21.
søndag
10.45
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
VVS FYN ARENA – Morud
Tommerup BK
VVS FYN ARENA – Morud
21.
søndag
10.45
Ubberud IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 5M, efterår 2016 • Pulje 1
Skallebølle Sportsplads
Glamsbjerg IF
Skallebølle Sportsplads
21.
søndag
11.00
Glamsbjerg IF
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 8M A/B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Marienlystcentret
F16
Marienlystcentret
21.
søndag
11.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
VVS FYN ARENA – Morud
Brenderup IF
VVS FYN ARENA – Morud
21.
søndag
11.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 5M, efterår 2016 • Pulje 1
Skallebølle Sportsplads
SSV Højfyn
Skallebølle Sportsplads
21.
søndag
11.30
Marienlyst
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 8M A/B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Marienlystcentret
Glamsbjerg IF
Marienlystcentret
21.
søndag
12.00
Bogense G & IF
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 8M A/B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Marienlystcentret
Glamsbjerg IF
Marienlystcentret
21.
søndag
13.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
OKSON-Park
Ubberud IF
OKSON-Park
21.
søndag
13.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Søndersø BK
Glamsbjerg Stadion
21.
søndag
14.00
OKS
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
OKSON-Park
Glamsbjerg IF
OKSON-Park
21.
søndag
15.00
Sanderum BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
OKSON-Park
Glamsbjerg IF
OKSON-Park
21.
søndag
15.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
OKSON-Park
Tommerup BK
OKSON-Park
22.
mandag
18.45
OB
Herrer
Veteran
Veteran 2016 • Pulje 1
OB-Ådalen
Glamsbjerg IF
OB-Ådalen
23.
tirsdag
18.45
B 1909
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
B.1909s anlæg
Glamsbjerg IF
B.1909s anlæg
24.
onsdag
18.45
Glamsbjerg IF
Herrer
Supermasters
Supermasters - 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Otterup B & IK
Glamsbjerg Stadion
24.
onsdag
18.45
Glamsbjerg IF
Kvinder
U14
U14 pige A (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Vindinge BK
Glamsbjerg Stadion
27.
lørdag
10.00
Aarup BK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Hårby Stadion
Glamsbjerg IF
Hårby Stadion
27.
lørdag
10.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Assens Stadion
OKS
Assens Stadion
27.
lørdag
10.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Hårby Stadion
Hårby BK
Hårby Stadion
27.
lørdag
10.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Båring GF.s anlæg
Gelsted G & IF
Båring GF.s anlæg
27.
lørdag
11.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Båring GF.s anlæg
Nr. Aaby IK
Båring GF.s anlæg
27.
lørdag
11.00
Tommerup BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Assens Stadion
Glamsbjerg IF
Assens Stadion
27.
lørdag
11.30
Assens FC
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Hårby Stadion
Glamsbjerg IF
Hårby Stadion
27.
lørdag
11.30
Assens FC
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Assens Stadion
Glamsbjerg IF
Assens Stadion
27.
lørdag
12.00
Strib IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Båring GF.s anlæg
Glamsbjerg IF
Båring GF.s anlæg
27.
lørdag
12.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Assens Stadion
SSV Højfyn
Assens Stadion
27.
lørdag
12.30
Ejby IK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Hårby Stadion
Glamsbjerg IF
Hårby Stadion
27.
lørdag
12.30
Båring GF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Båring GF.s anlæg
Glamsbjerg IF
Båring GF.s anlæg
27.
lørdag
13.30
Glamsbjerg IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 6
Glamsbjerg Stadion
B1913 (2)
Glamsbjerg Stadion
27.
lørdag
15.00
Glamsbjerg IF
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Næsby BK
Glamsbjerg Stadion
27.
lørdag
15.00
Team Tommerup
Herrer
U17
U17 drenge A (født 2000) - Efterår 2016 • Pulje 1
Brylle Fritidscenter
Glamsbjerg IF
Brylle Fritidscenter
28.
søndag
00.00
SUB Ullerslev
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 1
Ullerslev Stadion
Glamsbjerg IF
Ullerslev Stadion
28.
søndag
00.00
Dalum IF
Kvinder
U14
U14 pige A (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Dalum Stadion
Glamsbjerg IF
Dalum Stadion
28.
søndag
10.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U14
U14 drenge B (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Haarby/Flemløse/Ebberup
Glamsbjerg Stadion
28.
søndag
10.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Tommerup BK
Glamsbjerg Stadion
28.
søndag
10.00
Ubberud IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 5M, efterår 2016 • Pulje 1
Ubberud Stadion
Glamsbjerg IF
Ubberud Stadion
28.
søndag
10.45
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
MG & BK
Glamsbjerg Stadion
28.
søndag
10.45
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 5M, efterår 2016 • Pulje 1
Ubberud Stadion
ØB
Ubberud Stadion
28.
søndag
11.00
B 67 (1)
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2016 • Pulje 5
B 67-Parken
Glamsbjerg IF
B 67-Parken
28.
søndag
11.30
Nr. Aaby IK
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Glamsbjerg IF
Glamsbjerg Stadion
28.
søndag
11.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 5M, efterår 2016 • Pulje 1
Ubberud Stadion
Tommerup BK
Ubberud Stadion
28.
søndag
12.00
Bogense G & IF
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 8M A/B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Bogense Stadion
Glamsbjerg IF
Bogense Stadion
28.
søndag
12.30
Glamsbjerg IF
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 8M A/B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Bogense Stadion
BBB
Bogense Stadion
28.
søndag
13.30
Glamsbjerg IF
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 8M A/B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Bogense Stadion
Tarup/Paarup IF
Bogense Stadion
28.
søndag
14.00
Glamsbjerg IF
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 8M A/B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Bogense Stadion
Strib IF
Bogense Stadion
29.
mandag
18.45
Glamsbjerg IF
Herrer
Veteran
Veteran 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Kildemosens BK
Glamsbjerg Stadion

StillingAlbaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 B 1909 0 0 0 0 0
2 Glamsbjerg IF 0 0 0 0 0
3 Krarup/Espe Fodbold 0 0 0 0 0
4 KRFK 0 0 0 0 0
5 Langeskov IF 0 0 0 0 0
6 Marstal IF 0 0 0 0 0
7 Morud IF 0 0 0 0 0
8 Munkebo BK 0 0 0 0 0
9 Nyborg G & IF 0 0 0 0 0
10 Næsby BK 0 0 0 0 0
11 OB 0 0 0 0 0
12 OKS 0 0 0 0 0
13 Otterup B & IK 0 0 0 0 0
14 Ubberud IF 0 0 0 0 0
15 Årslev BK 0 0 0 0 0
16 Aarup BK 0 0 0 0 0
Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt