Menu
Klubnyt 06. april kl. 14:20
Ungdomshold er alle startet udendørstræning
Klubnyt
Bryggeriet Vestfyn
Klubnyt
Træner til U 9 og 10 drenge
Klubnyt
Sæson 2015 -2016
Klubnyt
Tak for denne sæson

Team Glamsbjerg sponsor

Kommende kampe
Maj 2016
30.
mandag
18.45
Glamsbjerg IF
0 - 5
Herrer
Veteran
Veteran 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Nyborg G & IF
Glamsbjerg Stadion
31.
tirsdag
18.00
Søhus Stige
Kvinder
U13
U13 pige A (2003) 8M - Forår 2016 • Pulje 1
Rema 1000 Arena Søhus
Glamsbjerg IF
Rema 1000 Arena Søhus
31.
tirsdag
18.30
KRFK
Herrer
Senior
Albani Pokalen S3-S5 Herrer 2016 • Pulje 1
Krogsbølle Stadion
Glamsbjerg IF (1)
Krogsbølle Stadion
Juni 2016
1.
onsdag
18.45
Glamsbjerg IF
Herrer
Supermasters
Supermasters - 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Kværndrup BK
Glamsbjerg Stadion
2.
torsdag
18.45
Nyborg G & IF
Herrer
U16
U16 drenge M (2000) - Forår 2016 • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
Glamsbjerg IF
Idrætscenter Nyborg
2.
torsdag
19.00
Glamsbjerg IF
Kvinder
U15
U15 pige 8M (2001) - forår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Langeskov IF
Glamsbjerg Stadion
3.
fredag
18.45
Glamsbjerg IF
Herrer
Senior
Herre S3 - forår 2016 • HS3-2 pulje 3
Glamsbjerg Stadion
Chang (2)
Glamsbjerg Stadion
4.
lørdag
10.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
U10 drenge (2006) 5M C (begyndere), forår 2016 • Pulje 2
Skalbjerg Stadion
Strib IF
Skalbjerg Stadion
4.
lørdag
10.30
SSV Højfyn
Herrer
U10
U10 drenge (2006) 5M C (begyndere), forår 2016 • Pulje 2
Skalbjerg Stadion
Glamsbjerg IF
Skalbjerg Stadion
4.
lørdag
11.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U13
U13 drenge B (2003) 8M - Forår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Søndersø BK
Glamsbjerg Stadion
4.
lørdag
11.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
U10 drenge (2006) 5M C (begyndere), forår 2016 • Pulje 2
Skalbjerg Stadion
Særslev/Hårslev
Skalbjerg Stadion
4.
lørdag
11.00
Otterup B & IK
Kvinder
U15
U15 pige 8M (2001) - forår 2016 • Pulje 1
Otterup Stadion
Glamsbjerg IF
Otterup Stadion
4.
lørdag
11.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
U10 drenge (2006) 5M C (begyndere), forår 2016 • Pulje 2
Skalbjerg Stadion
MG & BK
Skalbjerg Stadion
4.
lørdag
13.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U12
U12 drenge B (2004) 8M - Forår 2016 • Pulje 3
Glamsbjerg Stadion
MG & BK
Glamsbjerg Stadion
5.
søndag
10.45
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
U10 drenge (2006) 5M B (let øvede), forår 2016 • Pulje 3
Scankab Arena i Aarup
Marienlyst (3)
Scankab Arena i Aarup
5.
søndag
11.00
Glamsbjerg IF
Herrer
Senior
Herre S1, 2015/2016 • Pulje 2
Glamsbjerg Stadion
Nr. Aaby IK
Glamsbjerg Stadion
5.
søndag
11.30
OB (2)
Herrer
U10
U10 drenge (2006) 5M B (let øvede), forår 2016 • Pulje 3
Scankab Arena i Aarup
Glamsbjerg IF
Scankab Arena i Aarup
5.
søndag
11.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
U10 drenge (2006) 5M B (let øvede), forår 2016 • Pulje 3
Scankab Arena i Aarup
Aarup BK
Scankab Arena i Aarup
6.
mandag
18.45
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Herrer
Veteran
Veteran 2016 • Pulje 1
Carl Nielsen Hallen
Glamsbjerg IF
Carl Nielsen Hallen
7.
tirsdag
18.30
Glamsbjerg IF
Herrer
Senior
DBU Pokalen 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Marstal IF
Glamsbjerg Stadion
8.
onsdag
18.45
S.f.B.
Herrer
Supermasters
Supermasters - 2016 • Pulje 1
S.f.B. Hellegårdsvej
Glamsbjerg IF
S.f.B. Hellegårdsvej
10.
fredag
17.00
Holluf Pile-Tornbjerg IF
Herrer
U16
U16 drenge B (2000) - Forår 2016 • Pulje 1
Holluf Pile skole
Glamsbjerg IF
Holluf Pile skole
11.
lørdag
10.00
Tarup/Paarup IF
Kvinder
U12
U12 pige C (2004) 8M - Forår 2016 • Pulje 1
Home Tarup Park
Glamsbjerg IF
Home Tarup Park
11.
lørdag
10.30
OKS
Herrer
U12
U12 drenge B (2004) 8M - Forår 2016 • Pulje 3
OKSON-Park
Glamsbjerg IF
OKSON-Park
11.
lørdag
10.30
Glamsbjerg IF
Kvinder
U10
U9/U10 piger (2006/7) 5M C (begyndere), forår 2016 • Pulje 2
Særslev Stadion
Særslev/Hårslev
Særslev Stadion
11.
lørdag
11.30
Glamsbjerg IF
Kvinder
U10
U9/U10 piger (2006/7) 5M C (begyndere), forår 2016 • Pulje 2
Særslev Stadion
Skeby GF
Særslev Stadion
11.
lørdag
12.00
Glamsbjerg IF
Kvinder
U10
U9/U10 piger (2006/7) 5M C (begyndere), forår 2016 • Pulje 2
Særslev Stadion
Fjordager IF
Særslev Stadion
11.
lørdag
15.00
S.K.F.I.F. (2)
Herrer
Senior
Herre S3 - forår 2016 • HS3-2 pulje 3
Fangel Stadion
Glamsbjerg IF
Fangel Stadion
11.
lørdag
15.00
Ejby IK
Herrer
Senior
Herre S4 - forår 2016 • Pulje 1
Ejby Stadion
Glamsbjerg IF
Ejby Stadion
12.
søndag
09.00
O K S
Herrer
U13
U13 drenge B (2003) 8M - Forår 2016 • Pulje 1
OKSON-Park
Glamsbjerg IF
OKSON-Park
12.
søndag
11.00
Dalum IF
Herrer
Senior
Herre S1, 2015/2016 • Pulje 2
Dalum Stadion
Glamsbjerg IF
Dalum Stadion
12.
søndag
11.00
Glamsbjerg IF
Kvinder
U13
U13 pige A (2003) 8M - Forår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Brylle BK
Glamsbjerg Stadion
12.
søndag
11.00
Glamsbjerg IF
Kvinder
U15
U15 pige 8M (2001) - forår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Højby S & G
Glamsbjerg Stadion
12.
søndag
13.00
Herrested-Ørbæk/Tårup
Herrer
U16
U16 drenge M (2000) - Forår 2016 • Pulje 1
Ørbækhallen
Glamsbjerg IF
Ørbækhallen
13.
mandag
18.45
Glamsbjerg IF
Herrer
Veteran
Veteran 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
BBB
Glamsbjerg Stadion
15.
onsdag
18.30
Dalum IF (1)
Kvinder
U12
U12 pige C (2004) 8M - Forår 2016 • Pulje 1
Dalum Stadion
Glamsbjerg IF
Dalum Stadion
15.
onsdag
18.45
Glamsbjerg IF
Herrer
Supermasters
Supermasters - 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Faaborg Old Boys
Glamsbjerg Stadion
16.
torsdag
18.30
Skovby GF
Kvinder
U13
U13 pige A (2003) 8M - Forår 2016 • Pulje 1
Skovby Stadion
Glamsbjerg IF
Skovby Stadion
17.
fredag
17.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U16
U16 drenge B (2000) - Forår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Langeskov IF
Glamsbjerg Stadion
17.
fredag
18.45
Glamsbjerg IF
Herrer
U16
U16 drenge M (2000) - Forår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Korup/Ubberud
Glamsbjerg Stadion
18.
lørdag
10.00
MG & BK
Herrer
U8
U8 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2016 • Pulje 3
Brenderup Stadion
Glamsbjerg IF
Brenderup Stadion
18.
lørdag
11.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U13
U13 drenge B (2003) 8M - Forår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
MG & BK
Glamsbjerg Stadion
18.
lørdag
11.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U8
U8 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2016 • Pulje 3
Brenderup Stadion
Brenderup IF
Brenderup Stadion
18.
lørdag
11.30
Båring GF
Herrer
U8
U8 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2016 • Pulje 3
Brenderup Stadion
Glamsbjerg IF
Brenderup Stadion
18.
lørdag
12.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U8
U8 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2016 • Pulje 3
Brenderup Stadion
Nr. Aaby IK (1)
Brenderup Stadion
18.
lørdag
13.00
Glamsbjerg IF
Herrer
Senior
Herre S4 - forår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Skovby GF
Glamsbjerg Stadion
18.
lørdag
13.30
Verninge IF
Herrer
U9
U9 drenge (2007) 5M C (begyndere), forår 2016 • Pulje 2
Brylle Fritidscenter
Glamsbjerg IF
Brylle Fritidscenter
18.
lørdag
14.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U9
U9 drenge (2007) 5M C (begyndere), forår 2016 • Pulje 2
Brylle Fritidscenter
Assens FC
Brylle Fritidscenter
18.
lørdag
14.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U9
U9 drenge (2007) 5M C (begyndere), forår 2016 • Pulje 2
Brylle Fritidscenter
Brylle BK
Brylle Fritidscenter
18.
lørdag
15.00
Glamsbjerg IF
Herrer
Senior
Herre S1, 2015/2016 • Pulje 2
Glamsbjerg Stadion
Assens FC
Glamsbjerg Stadion
18.
lørdag
15.30
Aarup BK
Herrer
U9
U9 drenge (2007) 5M C (begyndere), forår 2016 • Pulje 2
Brylle Fritidscenter
Glamsbjerg IF
Brylle Fritidscenter
19.
søndag
10.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
U10 drenge (2006) 5M C (begyndere), forår 2016 • Pulje 2
Særslev Stadion
Nr. Aaby IK
Særslev Stadion
19.
søndag
10.00
OB (2)
Herrer
U10
U10 drenge (2006) 5M B (let øvede), forår 2016 • Pulje 3
OB-Ådalen
Glamsbjerg IF
OB-Ådalen
19.
søndag
10.30
Glamsbjerg IF
Kvinder
U12
U12 pige C (2004) 8M - Forår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Dalum IF (2)
Glamsbjerg Stadion
19.
søndag
10.30
Brenderup IF
Herrer
U10
U10 drenge (2006) 5M C (begyndere), forår 2016 • Pulje 2
Særslev Stadion
Glamsbjerg IF
Særslev Stadion
19.
søndag
10.45
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
U10 drenge (2006) 5M B (let øvede), forår 2016 • Pulje 3
OB-Ådalen
Dalum IF (2)
OB-Ådalen
19.
søndag
11.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
U10 drenge (2006) 5M C (begyndere), forår 2016 • Pulje 2
Særslev Stadion
Særslev/Hårslev
Særslev Stadion
19.
søndag
11.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
U10 drenge (2006) 5M C (begyndere), forår 2016 • Pulje 2
Særslev Stadion
Aarup BK
Særslev Stadion
19.
søndag
11.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
U10 drenge (2006) 5M B (let øvede), forår 2016 • Pulje 3
OB-Ådalen
Tommerup BK
OB-Ådalen
19.
søndag
13.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U12
U12 drenge B (2004) 8M - Forår 2016 • Pulje 3
Glamsbjerg Stadion
Otterup B & IK
Glamsbjerg Stadion
22.
onsdag
18.45
Glamsbjerg IF
Herrer
Supermasters
Supermasters - 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
OB
Glamsbjerg Stadion
27.
mandag
18.45
Glamsbjerg IF
Herrer
Veteran
Veteran 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
SUB Ullerslev
Glamsbjerg Stadion