Menu

Medlemstilbud

FynskSupportEl - Støt GIF over din elregning Udskriv side

Du kan nu støtte din klub via dit strømforbrug.

Kære medlem
Vi er tilmeldt FynskSupportEl, som er en ”sponsor” ordning hos Energi Fyn. Det betyder, at hvis du vælger at støtte netop vores klub, så giver Energi Fyn 2 øre pr. kWh, som du bruger. Det er ikke noget, der bliver lagt oven i din pris.
Du bliver ”sponsor”, men Energi Fyn betaler. Det kan blive til mange penge, hvis der er mange som vælger at støtte os. Du kan støtte både som privat og erhvervsdrivende – forbruget må dog højst være 100.000 kWh om året.
For at få FynskSupportEl, som dit el-produkt, skal du gå ind på www.fynsksupportel.dk og tilmelde dig, det er også her, at du skal vælge hvilke klub du ønsker at støtte. Alle kan tilmelde sig – også selv om du ikke i dag får el fra Energi Fyn.
Du får din el på sædvanligvis, og vil ikke mærke forskel – det eneste du skal gøre er at vælge FynskSupportEl på www.fynsksupportel.dk, hvor du også kan læse mere om ordningen.

Du kan også udfylde udfylde dette ark, og sende det med posten

Q&A
Kan alle købe strøm fra Energi Fyn
Alle har mulighed for at købe strøm fra Energi Fyn. Vi kan levere strøm i hele Danmark. Det er ganske nemt at tilmelde sig på vores hjemmeside, eller ved at ringe til vores kundeservice.

Kan jeg få FynskSupportEl, hvis jeg er kunde hos Energi Fyn i dag.
Hvis du allerede er kunde ved Energi Fyn, så kan du naturligvis også få FynskSupportEl, ved at tilmelde dig på www. fynsksupportEl.dk. Der kan være tilfælde, hvor din eksisterende kontrakt skal udløbe, førend du kan tegne en ny aftale.

Skal jeg være medlem af en klub/forening for at købe FynskSupportEl.
Alle kan købe FynskSupportEl. Det eneste krav er at den klub/forening du ønsker at støtte, har lavet en samarbejdsaftale med Energi Fyn.

Skal jeg betale mere for FynskSupportEl, når min klub/forening modtager 2 øre pr. kWh.
FynskSupportEl afregnes med her-og-nu prisen på elmarkedet. Prisen varierer måned for måned – og du er altid sikret den aktuelle markedspris. Det er Energi Fyn der betaler tilskuddet på de 2 øre pr. kWh.

Kan jeg sponsere flere klubber/foreninger.
Du kan kun sponsere en klub/forening ad gangen. Du kan vælge at sponsere en anden klub/forening med et års mellemrum med start fra 1. januar i et kalenderår.

Hvorfor modtager jeg fortsat en regning fra mit netselskab?
Alle elforbrugere modtager en regning fra deres netselskab og en regning fra deres el leverandør, når de køber strøm. Netselskabet er forpligtet til at opkræve afgifter til staten, ligesom afgifter til drift af elnettet også opkræves af netselskabet.

Skal jeg betale abonnement for FynskSupportEl.
Alle el-leverandører opkræver et abonnement. Hos Energi Fyn koster det kr. 120,00 om året for FynskSupportEl og vi er blandt de billigste i Danmark.

Hvad er et aftagernummer?
Aftagenummeret er et nummer, som er unikt for din elmåler. Aftagenummeret bruges, hvis du skal skifte leverandør, da det sikre, at det er den korrekte kunde og adresse, der skifter el-leverandør. Du kan altid finde aftagenummeret på din elregning.

Hvordan får klubben/foreningen mit sponsorat?
Sponsoratet vil komme til udbetaling i februar måned året efter optjeningsåret.
Seneste nyheder


 

Kommende kampe
November 2017
25.
lørdag
11.08
Glamsbjerg IF
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C født 2009 • Pulje 5
Bogense Hallerne (Hal 1)
Dalum IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
25.
lørdag
11.32
Glamsbjerg IF
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C født 2009 • Pulje 5
Bogense Hallerne (Hal 1)
Holluf Pile-Tornbjerg IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
25.
lørdag
11.56
Næsby BK
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C født 2009 • Pulje 5
Bogense Hallerne (Hal 1)
Glamsbjerg IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
25.
lørdag
12.12
BBB
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C født 2009 • Pulje 5
Bogense Hallerne (Hal 1)
Glamsbjerg IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
25.
lørdag
12.50
Glamsbjerg IF (1)
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 2
Ebberup Hallen (inde)
Morud IF
Ebberup Hallen (inde)
25.
lørdag
13.14
Assens FC
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 2
Ebberup Hallen (inde)
Glamsbjerg IF (1)
Ebberup Hallen (inde)
25.
lørdag
13.38
EGB
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 2
Ebberup Hallen (inde)
Glamsbjerg IF (1)
Ebberup Hallen (inde)
25.
lørdag
13.41
Glamsbjerg IF
Herrer
U15
Inde - U15 drenge B/C født 2003 • Pulje 1
Bogense Hallerne (Hal 2)
Assens FC (1)
Bogense Hallerne (Hal 2)
25.
lørdag
13.57
Glamsbjerg IF
Herrer
U15
Inde - U15 drenge B/C født 2003 • Pulje 1
Bogense Hallerne (Hal 2)
Morud IF
Bogense Hallerne (Hal 2)
25.
lørdag
14.02
Glamsbjerg IF (1)
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 2
Ebberup Hallen (inde)
Aarup BK
Ebberup Hallen (inde)
25.
lørdag
14.10
Hårby BK
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 3
Ebberup Hallen (inde)
Glamsbjerg IF (2)
Ebberup Hallen (inde)
25.
lørdag
14.13
SSV Højfyn
Herrer
U15
Inde - U15 drenge B/C født 2003 • Pulje 1
Bogense Hallerne (Hal 2)
Glamsbjerg IF
Bogense Hallerne (Hal 2)
25.
lørdag
14.26
Glamsbjerg IF (2)
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 3
Ebberup Hallen (inde)
Søhus Stige (2)
Ebberup Hallen (inde)
25.
lørdag
14.29
PDIF
Herrer
U15
Inde - U15 drenge B/C født 2003 • Pulje 1
Bogense Hallerne (Hal 2)
Glamsbjerg IF
Bogense Hallerne (Hal 2)
25.
lørdag
14.50
SSV Højfyn
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 3
Ebberup Hallen (inde)
Glamsbjerg IF (2)
Ebberup Hallen (inde)
25.
lørdag
15.06
Glamsbjerg IF (2)
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 3
Ebberup Hallen (inde)
Tommerup BK
Ebberup Hallen (inde)
25.
lørdag
15.50
Glamsbjerg IF
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C født 2006 • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 1)
Assens FC
Bogense Hallerne (Hal 1)
25.
lørdag
16.14
Højby S & G (1)
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C født 2006 • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 1)
Glamsbjerg IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
25.
lørdag
16.38
EGB
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C født 2006 • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 1)
Glamsbjerg IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
25.
lørdag
17.02
Glamsbjerg IF
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C født 2006 • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 1)
O K S
Bogense Hallerne (Hal 1)
26.
søndag
11.40
Hårby BK
Herrer
U11
Inde - U11 drenge C født 2007 • Pulje 4
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
Glamsbjerg IF
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
26.
søndag
12.08
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
Inde - U11 drenge C født 2007 • Pulje 4
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
Korup IF
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
26.
søndag
12.22
OB (2)
Herrer
U11
Inde - U11 drenge C født 2007 • Pulje 4
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
Glamsbjerg IF
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
26.
søndag
12.43
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
Inde - U11 drenge C født 2007 • Pulje 4
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
EGB (2)
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
26.
søndag
12.57
SSV Højfyn
Herrer
U11
Inde - U11 drenge C født 2007 • Pulje 4
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
Glamsbjerg IF
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
December 2017
2.
lørdag
10.26
SFF2015 (1)
Kvinder
U15
Inde - U15 pige B født 2003 • Pulje 1
Forum Faaborg
Glamsbjerg IF
Forum Faaborg
2.
lørdag
10.50
Bogense G & IF
Kvinder
U15
Inde - U15 pige B født 2003 • Pulje 1
Forum Faaborg
Glamsbjerg IF
Forum Faaborg
2.
lørdag
11.14
Glamsbjerg IF
Kvinder
U15
Inde - U15 pige B født 2003 • Pulje 1
Forum Faaborg
Dalum IF (2)
Forum Faaborg
2.
lørdag
11.20
Hårby BK
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2008 • Pulje 2
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
Glamsbjerg IF
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
2.
lørdag
11.34
Strib IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2008 • Pulje 2
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
Glamsbjerg IF
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
2.
lørdag
11.38
Glamsbjerg IF
Kvinder
U15
Inde - U15 pige B født 2003 • Pulje 1
Forum Faaborg
SSV Højfyn (2)
Forum Faaborg
2.
lørdag
11.56
SFF2015 (3)
Kvinder
U15
Inde - U15 pige B født 2003 • Pulje 1
Forum Faaborg
Glamsbjerg IF
Forum Faaborg
2.
lørdag
12.02
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2008 • Pulje 2
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
MG & BK
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
2.
lørdag
12.14
Glamsbjerg IF
Kvinder
U15
Inde - U15 pige B født 2003 • Pulje 1
Forum Faaborg
Team Odense Q
Forum Faaborg
2.
lørdag
12.16
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2008 • Pulje 2
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
Assens FC
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
2.
lørdag
12.30
Nr. Aaby IK
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2008 • Pulje 2
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
Glamsbjerg IF
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
2.
lørdag
12.37
Dalum IF (1)
Kvinder
U12
Inde - U12 pige A/B født 2006 • Pulje 1
Aarup Fritidscenter - Hal 1
Glamsbjerg IF
Aarup Fritidscenter - Hal 1
2.
lørdag
12.58
Hårby BK
Kvinder
U12
Inde - U12 pige A/B født 2006 • Pulje 1
Aarup Fritidscenter - Hal 1
Glamsbjerg IF
Aarup Fritidscenter - Hal 1
2.
lørdag
13.07
SSV Højfyn
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B født 2008 • Pulje 3
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
Glamsbjerg IF
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
2.
lørdag
13.19
Glamsbjerg IF
Kvinder
U12
Inde - U12 pige A/B født 2006 • Pulje 1
Aarup Fritidscenter - Hal 1
BBB
Aarup Fritidscenter - Hal 1
2.
lørdag
13.23
Strib IF (1)
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B født 2008 • Pulje 3
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
Glamsbjerg IF
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
2.
lørdag
13.33
Glamsbjerg IF
Kvinder
U12
Inde - U12 pige A/B født 2006 • Pulje 1
Aarup Fritidscenter - Hal 1
Aarup BK
Aarup Fritidscenter - Hal 1
2.
lørdag
13.55
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B født 2008 • Pulje 3
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
MG & BK
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
2.
lørdag
14.11
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B født 2008 • Pulje 3
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
Kauslunde IF
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
2.
lørdag
14.27
Hårby BK
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B født 2008 • Pulje 3
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
Glamsbjerg IF
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 2
3.
søndag
12.28
Dalum IF
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C født 2009 • Pulje 5
Bogense Hallerne (Hal 1)
Glamsbjerg IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
3.
søndag
12.33
KFUM.s BK
Herrer
U14
Inde - U14 drenge A født 2004 • Pulje 1
Bogense Hallerne (Hal 2)
Glamsbjerg IF
Bogense Hallerne (Hal 2)
3.
søndag
12.47
Glamsbjerg IF
Herrer
U14
Inde - U14 drenge A født 2004 • Pulje 1
Bogense Hallerne (Hal 2)
MG & BK (1)
Bogense Hallerne (Hal 2)
3.
søndag
12.52
Holluf Pile-Tornbjerg IF
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C født 2009 • Pulje 5
Bogense Hallerne (Hal 1)
Glamsbjerg IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
3.
søndag
12.54
Aarup BK
Herrer
U14
Inde - U14 drenge A født 2004 • Pulje 1
Bogense Hallerne (Hal 2)
Glamsbjerg IF
Bogense Hallerne (Hal 2)
3.
søndag
13.15
Glamsbjerg IF
Herrer
U14
Inde - U14 drenge A født 2004 • Pulje 1
Bogense Hallerne (Hal 2)
KFUM.s BK
Bogense Hallerne (Hal 2)
3.
søndag
13.16
Glamsbjerg IF
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C født 2009 • Pulje 5
Bogense Hallerne (Hal 1)
Næsby BK
Bogense Hallerne (Hal 1)
3.
søndag
13.29
MG & BK (1)
Herrer
U14
Inde - U14 drenge A født 2004 • Pulje 1
Bogense Hallerne (Hal 2)
Glamsbjerg IF
Bogense Hallerne (Hal 2)
3.
søndag
13.32
Glamsbjerg IF
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C født 2009 • Pulje 5
Bogense Hallerne (Hal 1)
BBB
Bogense Hallerne (Hal 1)
3.
søndag
13.36
Glamsbjerg IF
Herrer
U14
Inde - U14 drenge A født 2004 • Pulje 1
Bogense Hallerne (Hal 2)
Aarup BK
Bogense Hallerne (Hal 2)
9.
lørdag
10.14
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2008 • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 1)
Hårby BK
Bogense Hallerne (Hal 1)
9.
lørdag
10.28
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2008 • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 1)
Strib IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
9.
lørdag
10.56
MG & BK
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2008 • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 1)
Glamsbjerg IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
9.
lørdag
11.10
Assens FC
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2008 • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 1)
Glamsbjerg IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
9.
lørdag
11.20
Morud IF
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 2)
Glamsbjerg IF (1)
Bogense Hallerne (Hal 2)
9.
lørdag
11.24
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2008 • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 1)
Nr. Aaby IK
Bogense Hallerne (Hal 1)
9.
lørdag
11.44
Glamsbjerg IF (1)
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 2)
Assens FC
Bogense Hallerne (Hal 2)
9.
lørdag
12.01
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B født 2008 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 1)
SSV Højfyn
Bogense Hallerne (Hal 1)
9.
lørdag
12.08
Glamsbjerg IF (1)
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 2)
EGB
Bogense Hallerne (Hal 2)
9.
lørdag
12.17
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B født 2008 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 1)
Strib IF (1)
Bogense Hallerne (Hal 1)
9.
lørdag
12.32
Aarup BK
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 2)
Glamsbjerg IF (1)
Bogense Hallerne (Hal 2)
9.
lørdag
12.40
Glamsbjerg IF (2)
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 2)
Hårby BK
Bogense Hallerne (Hal 2)
9.
lørdag
12.49
MG & BK
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B født 2008 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 1)
Glamsbjerg IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
9.
lørdag
12.56
Søhus Stige (2)
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 2)
Glamsbjerg IF (2)
Bogense Hallerne (Hal 2)
9.
lørdag
13.05
Kauslunde IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B født 2008 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 1)
Glamsbjerg IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
9.
lørdag
13.20
Glamsbjerg IF (2)
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 2)
SSV Højfyn
Bogense Hallerne (Hal 2)
9.
lørdag
13.21
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B født 2008 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 1)
Hårby BK
Bogense Hallerne (Hal 1)
9.
lørdag
13.36
Tommerup BK
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 2)
Glamsbjerg IF (2)
Bogense Hallerne (Hal 2)
9.
lørdag
15.10
Assens FC
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C født 2006 • Pulje 2
Hårslev-Hallen
Glamsbjerg IF
Hårslev-Hallen
9.
lørdag
15.34
Glamsbjerg IF
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C født 2006 • Pulje 2
Hårslev-Hallen
Højby S & G (1)
Hårslev-Hallen
9.
lørdag
15.58
Glamsbjerg IF
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C født 2006 • Pulje 2
Hårslev-Hallen
EGB
Hårslev-Hallen
9.
lørdag
16.22
O K S
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C født 2006 • Pulje 2
Hårslev-Hallen
Glamsbjerg IF
Hårslev-Hallen
10.
søndag
10.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
Inde - U11 drenge C født 2007 • Pulje 4
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
Hårby BK
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
10.
søndag
10.28
Korup IF
Herrer
U11
Inde - U11 drenge C født 2007 • Pulje 4
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
Glamsbjerg IF
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
10.
søndag
10.42
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
Inde - U11 drenge C født 2007 • Pulje 4
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
OB (2)
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
10.
søndag
11.03
EGB (2)
Herrer
U11
Inde - U11 drenge C født 2007 • Pulje 4
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
Glamsbjerg IF
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
10.
søndag
11.17
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
Inde - U11 drenge C født 2007 • Pulje 4
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
SSV Højfyn
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
10.
søndag
13.11
Assens FC (1)
Herrer
U15
Inde - U15 drenge B/C født 2003 • Pulje 1
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
Glamsbjerg IF
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
10.
søndag
13.27
Morud IF
Herrer
U15
Inde - U15 drenge B/C født 2003 • Pulje 1
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
Glamsbjerg IF
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
10.
søndag
13.43
Glamsbjerg IF
Herrer
U15
Inde - U15 drenge B/C født 2003 • Pulje 1
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
SSV Højfyn
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
10.
søndag
13.59
Glamsbjerg IF
Herrer
U15
Inde - U15 drenge B/C født 2003 • Pulje 1
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
PDIF
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)

StillingHerre S1, 2017/2018 • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Glamsbjerg IF 15 10 3 2 33
2 Ø.B. 15 10 2 3 32
3 Fjordager IF 15 9 4 2 31
4 Bogense G & IF 14 10 1 3 31
5 Allesø GF 15 8 5 2 29
6 Tarup-Paarup IF 15 8 2 5 26
7 Aarup BK 14 8 1 5 25
8 B1913 15 8 0 7 24
9 Chang 15 8 0 7 24
10 KFUM.s BK 15 6 2 7 20
11 Ubberud IF 15 5 2 8 17
12 Bolbro G & IF 15 5 1 9 16
13 Hårslev 15 4 3 8 15
14 Strib IF 15 2 2 11 8
15 FC Avrasya 15 2 1 12 7
16 KRFK 15 1 1 13 4
Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt

Hovedsponsorer