Menu

Hjemmesiden

ansvarlig for hjemmesiden

Lone Jacobsen Glamsbjergif@gmail.com

Susanne Nielsen

Helle Lassen

Kommende kampe
September 2017
24.
søndag
10.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 5M, efterår 2017 • Pulje 2
Bellinge stadion
Fraugde G & IF
Bellinge stadion
24.
søndag
10.00
Strib IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 2
Glamsbjerg Stadion
Glamsbjerg IF
Glamsbjerg Stadion
24.
søndag
10.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 2
Glamsbjerg Stadion
MG & BK
Glamsbjerg Stadion
24.
søndag
11.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 5M, efterår 2017 • Pulje 2
Bellinge stadion
MG & BK
Bellinge stadion
24.
søndag
11.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 5M, efterår 2017 • Pulje 2
Bellinge stadion
MG & BK
Bellinge stadion
24.
søndag
11.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 2
Glamsbjerg Stadion
Korup-Ubberud Ungdom - KUU
Glamsbjerg Stadion
24.
søndag
12.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 2
Glamsbjerg Stadion
Haarby BK
Glamsbjerg Stadion
24.
søndag
13.00
Søhus Stige
Herrer
U15
U15 drenge 8M (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1
Rema 1000 Arena Søhus
Glamsbjerg IF
Rema 1000 Arena Søhus
24.
søndag
15.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U19
U19 drenge A (født 1999-00) - Efterår 2017 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
SFF2015
Glamsbjerg Stadion
25.
mandag
18.00
Aarup BK
Herrer
M+40
Veteran 2017 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Glamsbjerg IF
Scankab Arena i Aarup
26.
tirsdag
18.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U14
U14 drenge B (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
FEH Fodbold
Glamsbjerg Stadion
26.
tirsdag
18.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U12
U12 drenge C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 2
Glamsbjerg Stadion
Hårslev/Særslev U12
Glamsbjerg Stadion
27.
onsdag
17.45
Glamsbjerg IF
Herrer
M+55
Supermasters 2017 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Faaborg Old Boys
Glamsbjerg Stadion
28.
torsdag
17.30
Allesø/Næsby
Kvinder
U15
U15 pige 11M (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 3
Allesø/Spurvelundsskolen
Glamsbjerg IF
Allesø/Spurvelundsskolen
28.
torsdag
18.00
Båring GF
Herrer
U14
U14 drenge B (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 1
Båring GF.s anlæg
Glamsbjerg IF
Båring GF.s anlæg
30.
lørdag
10.00
Morud IF
Herrer
U12
U12 drenge C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 2
VVS FYN ARENA – Morud
Glamsbjerg IF
VVS FYN ARENA – Morud
30.
lørdag
10.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
SSV Højfyn (2)
Glamsbjerg Stadion
30.
lørdag
11.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Strib IF
Glamsbjerg Stadion
30.
lørdag
11.00
Søhus Stige
Herrer
U12
U12 drenge B (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1
Rema 1000 Arena Søhus
Glamsbjerg IF
Rema 1000 Arena Søhus
30.
lørdag
11.30
Gelsted G & IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Glamsbjerg IF
Glamsbjerg Stadion
30.
lørdag
12.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Båring GF
Glamsbjerg Stadion
30.
lørdag
13.30
Glamsbjerg IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 6
Glamsbjerg Stadion
Ubberud IF (2)
Glamsbjerg Stadion
30.
lørdag
15.00
SSV Højfyn
Herrer
U19
U19 drenge A (født 1999-00) - Efterår 2017 • Pulje 1
Albani Arena Vissenbjerg
Glamsbjerg IF
Albani Arena Vissenbjerg
30.
lørdag
15.30
Glamsbjerg IF
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 2
Glamsbjerg Stadion
Aarup BK
Glamsbjerg Stadion
Oktober 2017
1.
søndag
10.00
Tommerup BK
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 5M, efterår 2017 • Pulje 2
Fraugde Stadion
Glamsbjerg IF
Fraugde Stadion
1.
søndag
10.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U15
U15 drenge 8M (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
PDIF
Glamsbjerg Stadion
1.
søndag
10.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 2
Skamby Stadion
MG & BK
Skamby Stadion
1.
søndag
11.30
Fraugde G & IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 5M, efterår 2017 • Pulje 2
Fraugde Stadion
Glamsbjerg IF
Fraugde Stadion
1.
søndag
11.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 2
Skamby Stadion
Skamby BK
Skamby Stadion
1.
søndag
12.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 5M, efterår 2017 • Pulje 2
Fraugde Stadion
BBB
Fraugde Stadion
1.
søndag
12.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 2
Skamby Stadion
Haarby BK
Skamby Stadion
1.
søndag
15.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U19
U19 drenge M (født 1999-00) - Efterår 2017 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Munkebo BK
Glamsbjerg Stadion
1.
søndag
15.00
Glamsbjerg IF
Kvinder
U12
U12 pige B/C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 2
Glamsbjerg Stadion
MG & BK
Glamsbjerg Stadion
4.
onsdag
17.30
Dalum IF
Herrer
M+55
Supermasters 2017 • Pulje 1
Lars R. Jacobsen Park.
Glamsbjerg IF
Lars R. Jacobsen Park.
5.
torsdag
18.30
SSV Højfyn
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 6
Albani Arena Vissenbjerg
Glamsbjerg IF
Albani Arena Vissenbjerg
5.
torsdag
18.30
Ringe BK
Herrer
U19
U19 drenge M (født 1999-00) - Efterår 2017 • Pulje 1
Ringe Stadion
Glamsbjerg IF
Ringe Stadion
7.
lørdag
10.00
Haarby BK
Kvinder
U12
U12 pige B/C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 2
Hårby Stadion
Glamsbjerg IF
Hårby Stadion
7.
lørdag
10.30
Strib IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Nr.Aaby Idrætspark
Glamsbjerg IF
Nr.Aaby Idrætspark
7.
lørdag
11.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Nr.Aaby Idrætspark
Nr. Aaby IK
Nr.Aaby Idrætspark
7.
lørdag
12.30
Kauslunde IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Nr.Aaby Idrætspark
Glamsbjerg IF
Nr.Aaby Idrætspark
7.
lørdag
13.00
Aarup BK
Herrer
U12
U12 drenge B (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Glamsbjerg IF
Scankab Arena i Aarup
7.
lørdag
13.00
Glamsbjerg IF
Kvinder
U15
U15 pige 11M (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 3
Glamsbjerg Stadion
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Glamsbjerg Stadion
7.
lørdag
15.30
BBB
Herrer
U19
U19 drenge A (født 1999-00) - Efterår 2017 • Pulje 1
Bellinge stadion
Glamsbjerg IF
Bellinge stadion
8.
søndag
10.00
MG & BK
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 5M, efterår 2017 • Pulje 2
MG & BK.s anlæg
Glamsbjerg IF
MG & BK.s anlæg
8.
søndag
10.00
Morud IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 2
Hårby Stadion
Glamsbjerg IF
Hårby Stadion
8.
søndag
10.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U14
U14 drenge B (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Strib IF
Glamsbjerg Stadion
8.
søndag
10.30
Allesø GF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 5M, efterår 2017 • Pulje 2
MG & BK.s anlæg
Glamsbjerg IF
MG & BK.s anlæg
8.
søndag
10.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 2
Hårby Stadion
Haarby BK
Hårby Stadion
8.
søndag
12.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 5M, efterår 2017 • Pulje 2
MG & BK.s anlæg
Fraugde G & IF
MG & BK.s anlæg
8.
søndag
12.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 2
Hårby Stadion
Skamby BK
Hårby Stadion
8.
søndag
15.00
FC Avrasya
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 2
Risingskolen
Glamsbjerg IF
Risingskolen
9.
mandag
18.00
Kauslunde IF
Herrer
U15
U15 drenge 8M (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
Glamsbjerg IF
Axel Knudsen Park
11.
onsdag
17.15
Glamsbjerg IF
Kvinder
U15
U15 pige 11M (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 3
Glamsbjerg Stadion
Bogense G & IF
Glamsbjerg Stadion
14.
lørdag
10.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U12
U12 drenge B (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Tarup/Paarup IF
Glamsbjerg Stadion
14.
lørdag
10.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U12
U12 drenge C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 2
Glamsbjerg Stadion
Hårby BK
Glamsbjerg Stadion
14.
lørdag
15.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U19
U19 drenge M (født 1999-00) - Efterår 2017 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
OB
Glamsbjerg Stadion
15.
søndag
11.00
Glamsbjerg IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 6
Glamsbjerg Stadion
Strib IF
Glamsbjerg Stadion
15.
søndag
13.00
Glamsbjerg IF
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 2
Glamsbjerg Stadion
Bogense G & IF
Glamsbjerg Stadion
15.
søndag
15.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U19
U19 drenge A (født 1999-00) - Efterår 2017 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
O K S
Glamsbjerg Stadion
21.
lørdag
15.00
Kauslunde IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 6
Axel Knudsen Park
Glamsbjerg IF
Axel Knudsen Park
21.
lørdag
15.00
MG & BK
Herrer
U19
U19 drenge M (født 1999-00) - Efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
Glamsbjerg IF
MG & BK.s anlæg

StillingHerre S1, 2017/2018 • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Fjordager IF 10 6 2 2 20
2 Glamsbjerg IF 10 6 2 2 20
3 Bogense G & IF 8 6 1 1 19
4 Allesø GF 10 5 4 1 19
5 Aarup BK 9 6 1 2 19
6 Ø.B. 10 6 1 3 19
7 B1913 9 5 0 4 15
8 Chang 9 5 0 4 15
9 Ubberud IF 10 4 2 4 14
10 Tarup-Paarup IF 10 4 1 5 13
11 KFUM.s BK 10 3 2 5 11
12 Hårslev 10 3 2 5 11
13 Bolbro G & IF 10 3 1 6 10
14 Strib IF 10 2 2 6 8
15 KRFK 10 1 1 8 4
16 FC Avrasya 9 1 0 8 3
Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt

Hovedsponsorer