Menu

U 19 drenge

Træner mandag og onsdag fra kl. 18,30 - 20,30 i dalen. Nye som gamle spiller er velkommende. Første træning er den 24/7

Holdets stab

Træner
ingen pic
Henrik "Fiffer" Jacobsen

Spillerliste

ingen img
Alexander Thingholm
ingen img
Anders Søndergaard Holm
ingen img
Christian Skjellerup Jacobsen
ingen img
Emil Clausen
ingen img
Emil Østerby Jacobsen
ingen img
Jonas Johansen
ingen img
Lukas Kjær Holm Hansen
ingen img
Mads Ploug Nielsen
ingen img
Malthe Blenner
ingen img
Malthe Jacobsen
ingen img
Marius Paaby
ingen img
Martin Kleving
ingen img
Mathias Pedersen
ingen img
Mathias Rasmussen
ingen img
Mathias Varto Mogensen
ingen img
Mike Vinge
ingen img
Nicklas Sunil
ingen img
Nicolaj Nielsen
ingen img
Niklas Hemme
ingen img
Pablo Rubio Larsen
ingen img
Paul-Emile Peronard
ingen img
Per Pedersen
ingen img
Rasmus Brovn Kristensen
ingen img
Simon Hjortshøj Tempelaars
ingen img
Tobias Enkebølle Hansen
ingen img
Victor Schiøtte

Næste kampU19 drenge M (født 1999-00) - Efterår 2017 • Pulje 1

Ude mod
S.f.B.
19. aug
Kl. 15.00
S.f.B. Hellegårdsvej
U19 drenge M (født 1999-00) - Efterår 2017 - Pulje 1

Næste kampU19 drenge A (født 1999-00) - Efterår 2017 • Pulje 1

Ude mod
SFF2015
20. aug
Kl. 15.00
Faaborg Stadion
U19 drenge A (født 1999-00) - Efterår 2017 - Pulje 1

StillingU19 drenge M (født 1999-00) - Efterår 2017 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Assens FC 0 0 0 0 0
2 B1913 0 0 0 0 0
3 Dalum IF 0 0 0 0 0
4 FIF/B1909 0 0 0 0 0
5 Glamsbjerg IF 0 0 0 0 0
6 MG & BK 0 0 0 0 0
7 Munkebo BK 0 0 0 0 0
8 OB 0 0 0 0 0
9 OKS 0 0 0 0 0
10 Otterup B & IK 0 0 0 0 0
11 Ringe BK 0 0 0 0 0
12 S.f.B. 0 0 0 0 0
13 Tarup/Paarup IF 0 0 0 0 0
14 Team Tommerup 0 0 0 0 0

StillingU19 drenge A (født 1999-00) - Efterår 2017 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 BBB 0 0 0 0 0
2 Glamsbjerg IF 0 0 0 0 0
3 O K S 0 0 0 0 0
4 Ringe BK 0 0 0 0 0
5 SFF2015 0 0 0 0 0
6 SSV Højfyn 0 0 0 0 0

KampprogramU19 drenge M (født 1999-00) - Efterår 2017 • Pulje 1

August 2017

S.f.B.
19. aug
Kl. 15.00
Ude
S.f.B. Hellegårdsvej

Glamsbjerg IF

Glamsbjerg IF
23. aug
Kl. 18.30
Hjemme
Glamsbjerg Stadion

Assens FC

Otterup B & IK
26. aug
Kl. 15.00
Ude
Nordfyns Bank Arena

Glamsbjerg IF
September 2017

Tarup/Paarup IF
3. sep
Kl. 15.00
Ude
Home Tarup Park

Glamsbjerg IF

Glamsbjerg IF
6. sep
Kl. 18.15
Hjemme
Glamsbjerg Stadion

B1913

FIF/B1909
10. sep
Kl. 15.00
Ude
B.1909s anlæg

Glamsbjerg IF

Glamsbjerg IF
16. sep
Kl. 13.30
Hjemme
Glamsbjerg Stadion

Team Tommerup

OKS
23. sep
Kl. 15.00
Ude
OKSON-Park

Glamsbjerg IF
Oktober 2017

Glamsbjerg IF
1. okt
Kl. 15.00
Hjemme
Glamsbjerg Stadion

Munkebo BK

Ringe BK
8. okt
Kl. 15.00
Ude
Ringe Stadion

Glamsbjerg IF

Glamsbjerg IF
14. okt
Kl. 15.00
Hjemme
Glamsbjerg Stadion

OB

MG & BK
21. okt
Kl. 15.00
Ude
MG & BK.s anlæg

Glamsbjerg IF

Glamsbjerg IF
28. okt
Kl. 14.00
Hjemme
Glamsbjerg Stadion

Dalum IF

KampprogramU19 drenge A (født 1999-00) - Efterår 2017 • Pulje 1

August 2017

SFF2015
20. aug
Kl. 15.00
Ude
Faaborg Stadion

Glamsbjerg IF

Glamsbjerg IF
27. aug
Kl. 15.00
Hjemme
Glamsbjerg Stadion

SSV Højfyn
September 2017

Glamsbjerg IF
2. sep
Kl. 13.30
Hjemme
Glamsbjerg Stadion

BBB

O K S
9. sep
Kl. 15.30
Ude
OKSON-Park

Glamsbjerg IF

Glamsbjerg IF
17. sep
Kl. 15.00
Hjemme
Glamsbjerg Stadion

Ringe BK

Glamsbjerg IF
24. sep
Kl. 15.00
Hjemme
Glamsbjerg Stadion

SFF2015

SSV Højfyn
30. sep
Kl. 15.00
Ude
Albani Arena Vissenbjerg

Glamsbjerg IF
Oktober 2017

BBB
7. okt
Kl. 15.30
Ude
Bellinge stadion

Glamsbjerg IF

Glamsbjerg IF
15. okt
Kl. 15.00
Hjemme
Glamsbjerg Stadion

O K S

Ringe BK
29. okt
Kl. 14.00
Ude
Ringe Stadion

Glamsbjerg IF