Menu

serie 3

Træner tirsdag og torsdag kl. 18.30 - 20 i dalen. Første træning er tirsdag den 18/7, nye som gamle spiller er velkommen

Holdets stab

Træner
profil
Thomas Bang
Assistenttræner
profil
Jacob Møller Pedersen

Spillerliste

ingen img
Andreas Danielsen
ingen img
Asger Lorenzen
ingen img
Benjamin Hansen
profil
Daniel Bruus Petersen
profil
Frederik Jacobsen
profil
Jacob Møller Pedersen
ingen img
Jesper Theill Nielsen
profil
Kenneth Andersen
profil
Mads Holmsgaard Fischer
ingen img
Mads Steen Hansen
ingen img
Magnus Brogaard
ingen img
Martin Østerby Jacobsen
ingen img
Michael Bisgaard Dæncker
profil
Michael Rasmussen
ingen img
Michel Christensen
ingen img
Morten Rohde
ingen img
Patrick Bo Hansen
ingen img
Philip Spangtoft
ingen img
Rasmus Leth
ingen img
Rasmus Nygaard Hansen
profil
Tobias Kramper
ingen img
Torben Myrup
profil
Victor Bengtsson

Næste kampHerre S3, efterår 2017 • Pulje 6

Hjemme mod
Ubberud IF (2)
30. sep
Kl. 13.30
Glamsbjerg Stadion
Herre S3, efterår 2017 - Pulje 6

StillingHerre S3, efterår 2017 • Pulje 6

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Chang (3) 7 6 1 0 19
2 Assens FC 7 5 1 1 16
3 Glamsbjerg IF 7 4 2 1 14
4 Gelsted 6 4 2 0 14
5 Ubberud IF (2) 7 3 1 3 10
6 Brylle/Tommerup 7 3 1 3 10
7 Skjoldsparken IF 6 3 0 3 9
8 Flemløse/Haarby 7 2 2 3 8
9 Kauslunde IF 7 2 1 4 7
10 Strib IF 6 0 3 3 3
11 Aarup BK 7 1 0 6 3
12 SSV Højfyn 6 0 0 6 0
Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt

Hovedsponsorer

KampprogramHerre S3, efterår 2017 • Pulje 6

August 2017

Glamsbjerg IF
10 - 5
Hjemme
Glamsbjerg Stadion

Brylle/Tommerup

Gelsted
3 - 3
livescore
Ude
Gelsted Stadion

Glamsbjerg IF

Glamsbjerg IF
1 - 0
Hjemme
Glamsbjerg Stadion

Assens FC
September 2017

Skjoldsparken IF
1 - 3
Ude
PRODUKTEN PARK

Glamsbjerg IF

Glamsbjerg IF
UHT
livescore
Hjemme
Glamsbjerg Stadion

Aarup BK

Glamsbjerg IF
3 - 3
Hjemme
Glamsbjerg Stadion

Flemløse/Haarby

Chang (3)
4 - 3
Ude
Chang Arena

Glamsbjerg IF

Glamsbjerg IF
30. sep
Kl. 13.30
Hjemme
Glamsbjerg Stadion

Ubberud IF (2)
Oktober 2017

SSV Højfyn
5. okt
Kl. 18.30
Ude
Albani Arena Vissenbjerg

Glamsbjerg IF

Glamsbjerg IF
15. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Glamsbjerg Stadion

Strib IF

Kauslunde IF
21. okt
Kl. 15.00
Ude
Axel Knudsen Park

Glamsbjerg IF