Menu

U 11 drenge

Træner tirsdag og torsdag fra kl. 16.00-17.00 i dalen.

Nye som gamle spillere er velkomne.

Holdets stab

Træner
ingen pic
Thomas Madsen

Spillerliste

ingen img
Alexander Krarup
ingen img
Carl Christian Ferdinand
ingen img
Frej Dønning
ingen img
Oskar Mogensen
ingen img
Rasmus Solevad
ingen img
Sebastian Gregersen
ingen img
Sebastian Tornøe

Næste kampU10 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 2

Ude mod
Strib IF
27. aug
Kl. 10.00
Allesø/Spurvelundsskolen
U10 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2017 - Pulje 2

Næste kampU10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1

Ude mod
Assens FC
26. aug
Kl. 10.00
Brenderup Stadion
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 - Pulje 1
Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt

Hovedsponsorer

KampprogramU10 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 2

August 2017

Strib IF
27. aug
Kl. 10.00
Ude
Allesø/Spurvelundsskolen

Glamsbjerg IF

Glamsbjerg IF
27. aug
Kl. 11.00
Hjemme
Allesø/Spurvelundsskolen

MG & BK

Allesø GF
27. aug
Kl. 11.30
Ude
Allesø/Spurvelundsskolen

Glamsbjerg IF

Morud IF
27. aug
Kl. 12.00
Ude
Allesø/Spurvelundsskolen

Glamsbjerg IF
September 2017

Morud IF
3. sep
Kl. 10.00
Ude
VVS FYN ARENA – Morud

Glamsbjerg IF

Glamsbjerg IF
3. sep
Kl. 10.30
Hjemme
VVS FYN ARENA – Morud

Haarby BK

Glamsbjerg IF
3. sep
Kl. 12.00
Hjemme
VVS FYN ARENA – Morud

Otterup B & IK

Strib IF
24. sep
Kl. 10.00
Ude
Glamsbjerg Stadion

Glamsbjerg IF

Glamsbjerg IF
24. sep
Kl. 10.30
Hjemme
Glamsbjerg Stadion

MG & BK

Glamsbjerg IF
24. sep
Kl. 11.30
Hjemme
Glamsbjerg Stadion

Ubberud IF

Glamsbjerg IF
24. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Glamsbjerg Stadion

Haarby BK
Oktober 2017

Allesø GF
1. okt
Kl. 10.00
Ude
Skamby Stadion

Glamsbjerg IF

Glamsbjerg IF
1. okt
Kl. 10.30
Hjemme
Skamby Stadion

MG & BK

Glamsbjerg IF
1. okt
Kl. 11.30
Hjemme
Skamby Stadion

Skamby BK

Glamsbjerg IF
1. okt
Kl. 12.00
Hjemme
Skamby Stadion

Haarby BK

Morud IF
8. okt
Kl. 10.00
Ude
Hårby Stadion

Glamsbjerg IF

Glamsbjerg IF
8. okt
Kl. 10.30
Hjemme
Hårby Stadion

Haarby BK

Glamsbjerg IF
8. okt
Kl. 12.00
Hjemme
Hårby Stadion

Skamby BK

KampprogramU10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1

August 2017

Assens FC
26. aug
Kl. 10.00
Ude
Brenderup Stadion

Glamsbjerg IF

FBH (2)
26. aug
Kl. 11.00
Ude
Brenderup Stadion

Glamsbjerg IF

Glamsbjerg IF
26. aug
Kl. 12.00
Hjemme
Brenderup Stadion

Kauslunde IF

Glamsbjerg IF
26. aug
Kl. 12.30
Hjemme
Brenderup Stadion

FBH (1)
September 2017

Glamsbjerg IF
2. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Båring GF.s anlæg

FBH (2)

Glamsbjerg IF
2. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Båring GF.s anlæg

SSV Højfyn (1)

Båring GF
2. sep
Kl. 11.30
Ude
Båring GF.s anlæg

Glamsbjerg IF

FBH (1)
2. sep
Kl. 12.00
Ude
Båring GF.s anlæg

Glamsbjerg IF

Glamsbjerg IF
23. sep
Kl. 10.30
Hjemme
Gelsted Stadion

Gelsted G & IF

Glamsbjerg IF
23. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Gelsted Stadion

Assens FC

Båring GF
23. sep
Kl. 11.30
Ude
Gelsted Stadion

Glamsbjerg IF

SSV Højfyn (1)
23. sep
Kl. 12.30
Ude
Gelsted Stadion

Glamsbjerg IF

Glamsbjerg IF
30. sep
Kl. 10.30
Hjemme
Glamsbjerg Stadion

Ebberup IF

Glamsbjerg IF
30. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Glamsbjerg Stadion

Strib IF

Gelsted G & IF
30. sep
Kl. 11.30
Ude
Glamsbjerg Stadion

Glamsbjerg IF

Glamsbjerg IF
30. sep
Kl. 12.30
Hjemme
Glamsbjerg Stadion

Båring GF
Oktober 2017

Strib IF
7. okt
Kl. 10.30
Ude
Nr.Aaby Idrætspark

Glamsbjerg IF

Glamsbjerg IF
7. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Nr.Aaby Idrætspark

MG & BK

Glamsbjerg IF
7. okt
Kl. 11.30
Hjemme
Nr.Aaby Idrætspark

Nr. Aaby IK

Kauslunde IF
7. okt
Kl. 12.30
Ude
Nr.Aaby Idrætspark

Glamsbjerg IF